Czy warto kupować opony używane?

Opony używane
Każdy kierowca, który traktuje swoje auto wyłącznie jako środek transportu, nie zastanawiając się nad jego stanem, tym bardziej po macoszemu podchodzi do tematu ogumienia. Latami jeździmy na tych samych oponach, nie zważając na stan ich bieżników. Kiedy dochodzi już do sytuacji, że musimy wymienić je na nowe, staramy się wybrać jak najbardziej ekonomiczną dla nas opcję.

Na rynku dostępne są bardzo często opony używane, jeżeli zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy bardzo uważnie wybrać konkretny produkt.

Przeszukując aukcję internetową w dziale motoryzacji, możemy znaleźć pełno, różnego rodzaju opon używanych, przeważnie sprzedawanych pojedynczo. Jest to dla nas o tyle niewygodne, że ciężko będzie nam w taki sposób, skompletować cały zestaw zbliżonych do siebie opon. Jest to kwestia bardzo ważna, jeśli chcemy zachować bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Istotną kwestią jest także to, czy zakupiony przez nas towar nie pochodzi z auta powypadkowego. Bowiem wielu kierowców uważa sprawę tą za błahą, jednak rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. otóż w czasie wypadku, w oponach może wytworzyć się spore podciśnienie, które w ekstremalnych warunkach może poważnie uszkodzić wewnętrzną strukturę koła. Taka opona, właściwie w każdej chwili może ulec poważnemu uszkodzeniu. Niestety, zdarzają się sprzedawcy nieuczciwi, którzy nie informują rzetelnie klientów, bowiem opona powypadkowa raczej nikogo by nie zainteresowała.
Opony używane
Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną kwestią jest także wiek naszych opon. Przyjęło się, że górną granicą ich użytkowania jest 6 lat. W takim wypadku, jeśli chcemy nieco nacieszyć się naszym nabytkiem, raczej nie powinniśmy nabywać produktu starszego niż trzy lata.
Opony używane przed zakupem warto obejrzeć na żywo, lub na dokładnych zdjęciach. Przede wszystkim przyjrzyjmy się bacznie ich bieżnikowi. Musi on być w nienaruszonym stanie, bez wybrzuszeń, niepostrzępiony oraz regularny. Poza tym, jego wysokość powinna mieć co najmniej 5 mm.
Pamiętajmy również, aby kupując opony, dopasować je do naszych felg. Sprawdźmy dokładnie rozmiar opony, jej rok produkcji a także indeks prędkości. Tylko wówczas będziemy mieć gwarancję, że nadaje się ona do naszego auta.
Kiedy decydujemy się na wymianę opon, warto przemyśleć poważnie sprawę, czy naprawdę interesują nas te używane – http://hurtopony.pl/.

Jest to bowiem dość grząski temat, gdyż wielu sprzedających, nie informuje kupców o różnych, niekorzystnych faktach, jak na przykład że są one powypadkowe. Jeżeli już musimy kupić używany produkt, dobrze znaleźć kogoś zaufanego, kto powie nam o nim wszystko. wiele osób przecież wymienia opony na nowsze modele, dlatego warto poszukać.
Tagi:  , ,