Jak dobrać idealne opony do ciężarówek?

opony w ciężarówce
Prawie każdy, kto posiada swoją firmę przewozową dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważne są dobrej jakości opony. Opony do ciężarówek i innych tego rodzaju samochodów dostawczych muszą mieć przede wszystkim wielce dobrze wyprofilowane bieżniki. Kiedy kupi się opony z nieodpowiednio wyprofilowanymi bieżnikami, może być to przyczyną nawet tragedii. Oprócz tego opony z niewłaściwie wyprofilowanymi bieżnikami powodują gorsze prowadzenie pojazdu.

ciężarówka
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne opony do ciężarówek zostały tak wyprofilowane, że odznaczają się malutkim oporem w trakcie jazdy. To z kolei sprawia, że możliwe jest zmniejszenie ilości spalanego przez ciężarówkę paliwa o nawet pięć procent. Jeśli potrzebujesz naprawdę profesjonalnych opon, powinieneś bezwzględnie zgłosić się do godnego zaufania sklepu z ogumieniem. W takim sklepie zdecydowanie pracują osoby, które będą w stanie udzielić Ci merytorycznych porad. Na pewno warto z nich skorzystać, bo porada profesjonalisty dotycząca zakupu nowych opon do Twoich ciężarówek może być kluczowa.

tir
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Niezła jakość opon do ciężarówek jest kluczową kwestią w branży spedycyjnej – każdego dnia samochód ma do przebycia mnóstwo kilometrów. Bardzo ważne jest, aby taka trasa była przyjazna nie tylko dla kierowcy, ale ponadto dla klientów. Dbanie o komfort przewożonej osoby jest jednym z głównych obowiązków każdego kierowcy. W jego zagwarantowaniu może znacząco pomóc właśnie odpowiedni dobór opon – szerzej na temat. Ich wybór powinien zależeć również od tego, po jakich drogach jeździ zazwyczaj samochód.

Na fantastycznych niemieckich autostradach fantastycznie sprawdzą się opony szybsze, które zapewnią znaczniejszą szybkość. Niestety takie same opony nie będą się już świetnie sprawdzać na trasach polskich, które są o wiele trudniejsze i mniej komfortowe. Wtedy trzeba postawić raczej na opony, które są szersze i będą stabilniej trzymać się nawierzchni. Zwykle warto dostosować rodzaj opony do nawierzchni, po której będzie najczęściej jeździć.