Jakie wybrać opony letnie?

awaria
Dwa razy w roku musimy wymienić opony w samochodzie. Musimy to zrobić, gdy zbliża się zima i zaczyna okres wiosenny. To bardzo ważne, bo jazda w niedopasowanych oponach może skończyć się bardzo źle. W tym artykule skupimy się na oponach letnich. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak dobierać opony tego rodzaju?

awaria
Każda znana firma ma w swojej ofercie marki różnej klasy, są więc modele najtańsze i najdroższe. Można wśród nich wyróżnić trzy klasy opon, czyli ekonomiczna, średnia i wyższa. Pamiętać należy, że jako chodzi o opony to panuje dość duża korelacja pomiędzy ceną a jakością. To oznacza więc, że opony ekonomiczne nigdy nie będą miały takich osiągów, jak opony z wyższej półki. Te lepsze opony to najwyższy poziom technologiczny, ale dla osób, które nie jeżdżą dużo, to nie jest dobry Wybór. To także niezbyt dobry zakup dla osób, które jeżdżą łagodnie. Takie opony wtedy nie odkryją swojego potencjału. Jeśli więc nie jeździmy dużo i tylko na krótkie dystanse, to lepszym wyborem będą opony klasy ekonomicznej.
prędkość
Autor: Renault
sprzedawca
Autor: number8⃣photo
Źródło: http://www.flickr.com
Takie ekonomiczne opony są produkowane wedle sprawdzonych, ale i starszych technologii, które wcześniej były stosowane w oponach wyższej klasy. Odnosi się to do wzorów bieżnika, ale i stosowanej mieszanki. Trochę lepsze modele, czyli opony klasy średniej to idealny kompromis pomiędzy jakością a ceną. To świetny wybór dla każdego, kto oczekuje więcej niż przeciętny użytkownik, ale nieważne są maksymalne osiągi. Najlepiej je stosować do różnych samochodów, poczynając od aut małolitrażowych, kończąc na mocnych i ciężkich SUVach. Są bardzo dobre do jazdy po mieście, ale i na dłuższych trasach. Mają właściwości, które spełniają wymagania kierowców prezentujących spokojny lub umiarkowany styl jazdy. Trzeba przyznać, że takie opony są bardzo popularne, cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni.
Prezentują naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort oraz niezawodność, a poza tym nie kosztują bardzo dużo. Opony klasy wyższej są przeznaczone da wymagających kierowców. Takie opony doskonale radzą sobie na każdej powierzchni, są także niezawodne w różnych, często ekstremalnych warunkach pogodowych – www.hurtopony.pl/.

Dzięki najlepszej jakości wykonania i świetnym parametrom zapewniają bezpieczeństwo i sprawdzają się podczas codziennej, miejskiej, jak i dłuższej jazdy w trasie. Musimy sprawdzić, jakie opony nas interesują. Jeśli jeździmy mało, to nie ma sensu kupować droższych opon, bo ekonomiczne w zupełności wystarczą. Jeśli przeciwnie – to warto zainwestować w opony najwyższej klasy.