Markowe ogumienie podstawą bezpieczeństwa

ślad opony na śniegu
Niedługo śnieżne dni, zatem powinieneś przygotować auto na złe warunki na trasie. Opony zimowe to podstawa, szczególnie jeśli mieszkasz w południowych rejonach Polski, gdzie opady śniegu nierzadko niebywale przeszkadzają kierowcom.

Nie czarujmy się: zimą codziennie na krajowych jezdniach pojawiają się wypadki. Niektóre z nich niosą ze sobą ofiary śmiertelne. W gazetach i telewizji nierzadko przestrzega się przed wycieczkami na złych oponach. Drogówka wielokrotnie prosi o wzmożoną czujność. Mimo to, duży odsetek incydentów zdarza się zmotoryzowanym, którzy nie wyłożyli środków na praktyczne opony zimowe.
opona w Ford Focus
Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

Zimą wszystkim autom grozi niebezpieczny poślizg, więc mądrze jest kupić ogumienie, które będzie się mocno trzymało drogi. W momencie, kiedy drogę pokrywa zupełnie gołoledź, dobrze jest zainstalować specjalne łańcuchy na opony, które pomogą wydostać się z niełatwej sytuacji.

Mówiąc o oponach należy wspomnieć także o innych rodzajach samochodów. W sieci są ciekawe oferty ogumienia dla pojazdów stosowanych w czasie pracy na polu. Opony rolnicze naturalnie znacznie się różnią od typowych opon do aut osobowych.

Urządzenia budowlane, takie jak na przykład betoniarka bądź transporter, wymagają odpowiedniego ogumienia. W sieci internetowej znajdują się sklepy, które sprzedają wielkowymiarowe Opony przemysłowe dla przedsiębiorstw z wielu branż.

Pojazdy ciężarowe również potrzebują zakupu dedykowanego ogumienia. Opony ciężarowe są dobre do wożenia bardzo ciężkich towarów, co jest nieodzowne w wypadku tirów. Ogumienie powinno wytrzymać ogromne ciśnienie oraz ekstremalne tarcie podczas hamowania ciężarówki.

Następnym specjalistycznym gatunkiem ogumienia, jakie da się zamówić przez sieć, są opony terenowe. Zakłada się je naturalnie w autach terenowych, które jeżdżą po niezwykle trudnym terenie. Takie ogumienie powinna charakteryzować się doskonałą przyczepnością, by samochód terenowy nie zakopywał się w sypkim piasku lub nie utykał w błocie.