Potrzeba być gotowym na każdą porę roku

opony samochodowe
Nie należy nikogo przekonywać, że każda pora roku charakteryzuje się odmienną pogodą, a co się z tym łączy, także odmiennych warunków musimy się spodziewać na drogach. Jeżeli chcemy posiadać gwarancję, iż bezpiecznie dotrzemy do celu, to bez wątpienia powinniśmy nie tylko dobrać naszą prędkość do konkretnej pory roku, ale jeszcze na dodatek też dobrze przyszykować nasz samochód.

opona w samochodzie
Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com
Opony na lato trzeba zmieniać
Jeśli robi się coraz przyjemniej, temperatury są coraz wyższe, a przymrozki właściwie się już nie przydarzają, to bez wątpienia czas odpowiedni żeby pomyśleć żeby założyć opony na lato. Są one wspanialsze, gwarantują nam świetną przyczepność, a jeszcze dodatkowo możemy być pewni, że świetnie sprawdzą się w czasie letniego deszczu. Koniecznie warto tu także zaznaczyć o tym, iż takie opony zapewniają nam mniejszą drogę hamowania, a co się z tym łączy, posiadamy większą szansę, że ciągle uda nam się stanąć na czas. Kiedy zakupimy takie opony, to możemy być przekonani, iż nie tylko nasza droga będzie bezpieczniejsza, lecz także będą nam one służyły przez długi czas, znacznie lepiej niż byłoby to w przypadku opon wielosezonowych. A gdy chcesz dowiedzieć się więcej na temat opon, tu dowiesz się więcej.

opona samochodowa
Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

Na zimę również musimy się zaopatrzyć w odpowiednie opony
Na dworze zrobi się znacznie chłodniej, coraz częściej pojawiają się przymrozki, a do tego wszystkiego jeszcze zauważamy, że podczas podróży nie hamujemy tak szybko jak powinniśmy, a koła przez jakiś okres mocniej się ślizgają? Kiedy tak, to z pewnością jest to najlepszy moment, by zamontować opony na zimę (tutaj znacznie więcej informacji: strona z przykładami). Dzięki odpowiednim rowkom oraz równocześnie odpowiedniej twardości ogumienia możemy być pewni, że opony te idealnie spiszą się na śniegu, a co się z tym wiąże, my będziemy powiedzieli, iż nasz samochód trzyma się powierzchni tak idealnie odpowiednio jak latem, gdy jest sucho i ciepło.

Trzeba zrobić to na czas
Bez wątpienia nie możemy zwlekać z taką zamianą opon, im szybciej dobierzemy je do konkretnej pory roku i co się z tym wiąże im prędzej założymy takie dobre do konkretnej pogody, tym bardziej bezpiecznie będziemy mieli szanse się czuć na drodze. Mniejsza będzie szansa na to, że nie zdążymy wyhamować, tak identycznie jak również będzie sporo mniejsza szansa na to, iż w czasie podróży na zakręcie utracimy przyczepność oraz uderzymy w drzewo. Z pewnością sporo zależy od opon.