Wymieniamy opony na letnie

Kolorowa grafika
Kupiłeś niedawno, w okresie zimowym samochód i teraz, kiedy nadciąga wiosna szykujesz się na zakup letnich opon? A może zastanawiasz się czy one są w ogóle tobie potrzebne, może to zwykły chwyt marketingowy firm, które je produkują? Niestety nie, opony zimowe różnią się diametralnie od tych letnich.

W takim razie czym kierować się przy wyborze opon? kupić nowe czy może używane? Na jaką klasę jakości najlepiej jest postawić? Czy zawsze droższa opona znaczy lepsza?
Kolorowa grafika
Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Aby móc podróżować w pełni bezpiecznie i komfortowo w okresie wiosenno-letnim, niezbędna jest wymiana opon na letnie. Zimowe opony pod wpływem wysokich temperatur twardnieją przez co łatwo wpadają w poślizg, szczególnie w deszczowy dzień. Jest to ryzyko, którego raczej nie warto podejmować. W takim razie, jeśli już decydujemy się na zakup, musimy zastanowić się, czy chcemy kupić opony używane. bieżnik nie powinien być używany przez okres dłuższy niż sześć lat, powinien być regularny bez najmniejszych uwypukleń, posiadać głębokość nie mniejszą niż 5 mm. Opony nie mogą pochodzić z samochodu powypadkowego, bowiem wówczas istnieje ryzyko mikrouszkodzeń, niewidocznych gołym okiem, jednak szalenie niebezpiecznych. Jeżeli znalazłeś opony używane, spełniające powyższe warunki, możesz śmiało je kupić.
Co jednak w sytuacji, kiedy wolimy zakupić nowy produkt? Na pewno cena nie powinna być kluczowym elementem naszej decyzji, bowiem klasę opony wybiera się nie według stanu naszego portfela, a sposobu jazdy, jej intensywności, oraz mocy silnika. Jeżeli jeździsz samochodem, w którym najwyższa bezpieczna prędkość to 100 km/h, używasz go głównie w obrębie miasta, nie prowadzisz brawurowo – wówczas najlepiej kupić opony ekonomiczne. Jeżeli jednak jeździsz samochodem o większej mocy, nawet typu SUV, i pragniesz mieć gwarancję największego komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy, klasa średnia opon powinna cię zadowolić. Dla kogo w takim razie jest klasa premium? Jest to najnowsza na rynku generacja opon, której cena jest dość spora, bowiem nowe technologie sporo kosztują. Jeśli posiadasz sportowe auto, miesięcznie przejeżdżasz setki kilometrów, nie oszczędzasz samochodu na autostradzie i chcesz posiadać najlepszy towar na rynku – klasa premium jest właśnie dla ciebie – http://www.hurtopony.pl.

Kiedy zbliża się wiosna, a ty nie posiadasz kompletu opon letnich, nie zastanawiaj się tylko czym prędzej idź na zakupy. Koszt nie jest wielki, możesz kupić sprawdzony, używany produkt. Jeśli jednak intensywnie korzystasz z samochodu, który może poszczycić się bardzo dobrą mocą silnika, pamiętaj, że klasa średnia lub premium opon są dla ciebie.
Tagi:  , ,