Wyrusz po przygody w samochodzie

Wynajęte auto
Pragnieniem prawie każdego miłośników czterech kółek jest pojeździć bardzo szybkim samochodem. Adrenalina, wrażenia, brawurowa jazda – te doznania mogą mocno pociągać. Kto nie marzy przejechać nowym Aston Martin Vanquish, wspaniałym pojazdem, który w parę sekund rozpędza się do 100km/h, choć to tylko początek przyjemności jaką daje jazda blisko 300 km/h.

samochód terenowy
Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Skoro nie brak fanów ostrej jazdy, to czy można poznać innych? Jak życie pokazuje fani wyścigów nie raz chwytają za ścigacze lub dla rozrywki wybierają się na jazdę po bezdrożach. Znamy też osoby, które zamiast wyścigów samochodowych, preferują wozy terenowe. Wielodniowe eskapady połączone z niemal survivalem potrafią dostarczyć satysfakcję, stać się pierwszorzędnym wyzwaniem oraz umożliwiają oderwanie od bieżących spraw.

Taki sposób spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zbierze się na nią grupa znajomych. O czym sprawach musimy pamiętać? Warto zabrać żywność, zapas leków, odzież na zmianę oraz co najmniej dwa samochodowy. Pojazdy lepiej aby były zaopatrzone w kanistry z paliwem, wyciągarkę oraz porządne opony 4×4, najlepiej posiadać więcej niż jedno koło zapasowe.

Aktualnie dużo Jeepów to auta z napędem na dwie osie o wystarczające mocy silnika. Jak na pech nie brakuje także tanich SUVów, które z zewnątrz pięknie wyglądają, ale po wyjeździe w teren szybko się psują. Nie raz taki “uterenowiony” samochód ma napęd na dwa koła, nisko położone nadwozie i nadaje się jedynie do komfortowego pokonywania dziur na drodze.Dobre wozy terenowe nie są do najtańszych. Tak samo części nie są niskie. Nawet opony do SUV zaczynają od około 400 zł za sztukę. Rzecz jasna są tutaj różne rodzaje opon np. na cały rok – raczej niepolecane, na lato/zima przeznaczone na asfalt, z profilem do jazdy w plenerze po błocie… Jednym słowem mówiąc sprawy techniczne są bardziej wymagające niż przy autach osobowych.

Myśląc o oponach do takich aut, posiadamy duży wybór. Koszty zakupu mocno się zmieniają w zależności od firmy produkującej, właściwości itd. Mamy pewną ciekawostkę – ile mogą kosztować, podobnego rozmiaru opony do traktora? Mogą to być wielkie opony, jednak nie używa się ich do szybkiej jazdy, a konstrukcja jest dosyć prosta. Jak się okazje, ceny przednich opon są zbliżone, a nowe duże mogą być warte aż 1000 Euro za sztukę!
Tagi:  , ,